ДЕЦЕНИЈА ОД СМРТИ ОМИЉЕНОГ НАСТАВНИКА: Живи сећање на Ацу Миленовића

avgust 15, 2015 u rubrici вести autor Дејан Алексић

Захваљујући Фондацији „Александар – Аца Миленовић”, која носи име покојног наставника француског језика и члана колектива Основне школе „Браћа Недић” из Осечине, затим његовој родбини, колегама и ђацима којима је предавао, и у десетој години од смрти живи сећање на омиљеног наставника, који је умро у 55. години живота. Фондација основана од стране Миленовићевог брата Живорада – Рада, који са својом породицом живи и ради у Швајцарској, заједно са активом предавача страних језика у ОШ „Браћа Недић”, по девети пут доделила је награду ђаку из ове школе који је имао успешне резултате у савлађивању француског језика у минулој школској години.

Овог пута новчани износ од 200 швајцарских франака отишао је у руке Јелени Лукић из Осечине, некадашњем ученику ове школе, а сада студенту прве године француског језика и књижевности на Филолошком факултету у Београду. Награда је уручена на Дан државности Француске, 14. јула, на малој пригодној свечаности која је приређена у делу Народне библиотеке у Осечини у којем се налази легат Александра – Аце Миленовића са доста вредних књига и публикација из његове заоставштине.  Вредној студенткињи у име Фондације награду је уручила Весна Крунић, професор француског језика и књижевности у ОШ „Браћа Недић”. Она је изразила наду да ће награда послужити као подстрек овој младој студенткињи за нове успехе у даљем школовању и напредовању у француском језику. У име Библиотеке Јелени Лукић је честитала и најлепше  жеље упутила Ана Ивковић, директор ове установе.

Д.С.

Фотографија: Ана Ивковић, Јелена Лукић и Весна Крунић (фото: Д. Савић)1.4.Nagrada 1.3.Jelena Lukić i Vesna Krunić