DECENIJA OD SMRTI OMILJENOG NASTAVNIKA: Živi sećanje na Acu Milenovića

avgust 15, 2015 u rubrici vesti autor Dejan Aleksić

Zahvaljujući Fondaciji „Aleksandar – Aca Milenović”, koja nosi ime pokojnog nastavnika francuskog jezika i člana kolektiva Osnovne škole „Braća Nedić” iz Osečine, zatim njegovoj rodbini, kolegama i đacima kojima je predavao, i u desetoj godini od smrti živi sećanje na omiljenog nastavnika, koji je umro u 55. godini života. Fondacija osnovana od strane Milenovićevog brata Živorada – Rada, koji sa svojom porodicom živi i radi u Švajcarskoj, zajedno sa aktivom predavača stranih jezika u OŠ „Braća Nedić”, po deveti put dodelila je nagradu đaku iz ove škole koji je imao uspešne rezultate u savlađivanju francuskog jezika u minuloj školskoj godini.

Ovog puta novčani iznos od 200 švajcarskih franaka otišao je u ruke Jeleni Lukić iz Osečine, nekadašnjem učeniku ove škole, a sada studentu prve godine francuskog jezika i književnosti na Filološkom fakultetu u Beogradu. Nagrada je uručena na Dan državnosti Francuske, 14. jula, na maloj prigodnoj svečanosti koja je priređena u delu Narodne biblioteke u Osečini u kojem se nalazi legat Aleksandra – Ace Milenovića sa dosta vrednih knjiga i publikacija iz njegove zaostavštine.  Vrednoj studentkinji u ime Fondacije nagradu je uručila Vesna Krunić, profesor francuskog jezika i književnosti u OŠ „Braća Nedić”. Ona je izrazila nadu da će nagrada poslužiti kao podstrek ovoj mladoj studentkinji za nove uspehe u daljem školovanju i napredovanju u francuskom jeziku. U ime Biblioteke Jeleni Lukić je čestitala i najlepše  želje uputila Ana Ivković, direktor ove ustanove.

D.S.

Fotografija: Ana Ivković, Jelena Lukić i Vesna Krunić (foto: D. Savić)1.4.Nagrada 1.3.Jelena Lukić i Vesna Krunić