ИЗУЗЕТАН УСПЕХ ЛИТЕРАРНЕ СЕКЦИЈЕ НА МЕЂУНАРОДНОМ ЛИТЕРАРНОМ КОНКУРСУ ЉУБАВНЕ ПОЕЗИЈЕ

april 23, 2017 u rubrici вести autor Marija Vujicic

Милица Тешановић, ученица 8. разреда, победник  XVI међународног конкурса „Пјесма над пјесмама” у категорији ученика основних школа.   1

На XVI међународном конкурсу „Пјесма над пјесмама” у организацији Клуба уметничких душа из Мркоњић Града награђено је десет песама чланова Литерарне секције „Разиграно перо” проф. Лидије Марић Јовановић.

Милица Тешановић, ученица 8. разреда, укупни је победник фестивала са песмом „Ти си…” у категорији „Свици” љубавне поезије за ученике основних школа. Милица је за оригиналност своје песме освојила награду „Пјесма над пјесмама”.

Поред Милице, у категорији за основце „Свици љубави” , међу 1690 песама које је оцењивао трочлани жири песника у саставу: Радмило Радовановић, Матија Бећковић и Слободан Ћоћкало, награђено је још девет чланова литерарне секције у различитим поткатегоријама конкурса:

Награда „Најљепша љубавна пјесма” додељена је:

Ани Милосављевић VIII1 за песму „Школска љубав”   и

Јелени Ђорђевић VIII2 за песму „Сан”2017. 127

Награда „Најемотивнија љубавна пјесма” додељена је:

Босиљки Лукић VIII2 за песму „Љубав”,

Данијелу Берчеку VII2 за песму „Мојој мајци”,

Жељани Јефтић VII2 за песму „Мати”,

Кристини Мирић VIII2 за песму „Срећна сам”,

Данијели Ранковић ИО Комирић за песму „Моја симпатија”,

Селени Веселиновић ИО Комирић за песму „Моја мајка”   и

Вуку Срећковићу VIII3 за песму „Моја куца”.

literНа XVI међународном конкурсу „Пјесма над пјесмама” учествовали су мали песници из читавог света који пишу поезију на тзв. БХС језику, основци из: Србије, Федерације БИХ, Хрватске, Црне Горе, Македоније, Бугарске, Словеније, Немачке, Аустрије, Шведске, па чак и деца из Јапана и са Новог Зеланда.

Председник жирија Радмило Радовановић је 14. фебруара 2017. на додели награда у Мркоњић Граду, у свом поздравном говору, између осталог, рекао и Посебну захвалност исказујемо дјеци односно свицима љубавне поезије који су захваљујући преданом раду њихових наставника на добром путу да се озбиљније посвете и пораде на својим пјесмама. Захвалност исказујемо основним школама: Дража Марковић Рођа Смољинац, Станислав Сремчевић Крагујевац, Старина Новак, Никола Тесла, Др Арчибалд Рајс Београд; Иво Андрић Ниш, Литерарној секцији Разиграно перо ОШ Браћа Недић Осечина; Васа Чарапић Бели Поток, Вук Караџић Власеница, Благој Кирков Велес, Рада Миљковић Јагодина, Прва основна школа Живинице”.

Све награђене песме објављене су у зборнику фестивала „Пјесници који додирују љубав VI.