ЛИТЕРАРНИ И ЛИКОВНИ КОНКУРС „ЋОПИЋУ У ЧАСТ”: Проглашени победници

jun 2, 2015 u rubrici вести autor Дејан Алексић

Доделом награда, диплома и књига Бранка Ћопића најуспешнијим учесницима завршен је наградни литерарни и ликовни  конкурс „Ћопићу у част”, кога је поводом стогодишњице од рођења овог значајног књижевног  ствараоца успешно заједнички реализовали Литерарна секција Основне школе „Браћа Недић”, коју води мастер професор српског језика и књижевности Лидија Марић Јовановић, и Народна библиотека Осечина.

На пригодној свечаности уприличеној 2. јуна у Библиотеци проглашени су победници конкурса. У оквиру занимљивог програма основци Јелена Ђорђевић и Александар Ђурђевић  представили су рад о животу и стваралаштву Бранка Ћопића, затим је отворена изложба радова Литерарне секције ОШ „Браћа Недић” посвећена овом плодном аутору, а догађај су музички пропратиле ученице Школе гитаре: Сања Николић, Катарина Малешевић и Зорана Ковачевић.

Резултати литерарног  конкурса „Ћопићу у част”

I категорија: ученици од I  до IV разреда основне школе

1. место: Сања Николић, IV разред ОШ „Браћа Недић”, Осечина, за рад „Џепни часовник Господина Паприке”;

1. место:  Ана Лазић, IV разред ОШ „Војвода Мишић”, Пецка, за рад „Сличице и причице”;

1. место: Милица Матић, III разред ОШ „Милован Глишић”, Ваљевска Каменица, за рад „Мачак отишао у хајдуке”;

II категорија: ученици од V до VIII разреда основне школе;

1. место: Катарина Павловић, VII разред ОШ „Браћа Недић”, Осечина за рад „Поход на Мјесец”;

2. место деле: Валентина Миловановић, VII разред ОШ „Милован Глишић”, Ваљевска Каменица, за рад „Орлови рано лете” и Јелена Васиљевић, VII разред ОШ „Војвода Мишић”, Пецка, за рад „Поручила бих Николетини Бурсаћу”;

3. место поделили су: Јелена Савић, VII разред ОШ „Браћа Недић”, Осечина, за рад „Наша најдража песникиња”, и Марко Лазић, VI разред ОШ „Војвода Мишић”, Пецка, за рад „Ћопић”.

Истовремено су објављени и резултати ликовног  конкурса „Ћопићу у част”

• II категорија: ученици од V до VIII разреда основне школе;

1.место: Милица Урошевић, VI разред ОШ „Браћа Недић”, Осечина;

2. место: Јелена Марковић, VI разред ОШ „Браћа Недић”, Осечина; а

3. место деле: Кристина Стевановић, VI разред ОШ „Браћа Недић”, Осечина и Кристина Мирић, VI разред ОШ „Браћа Недић”, Осечина.3.b 3.a 3.d 3.v