LITERARNI I LIKOVNI KONKURS „ĆOPIĆU U ČAST”: Proglašeni pobednici

jun 2, 2015 u rubrici vesti autor Dejan Aleksić

Dodelom nagrada, diploma i knjiga Branka Ćopića najuspešnijim učesnicima završen je nagradni literarni i likovni  konkurs „Ćopiću u čast”, koga je povodom stogodišnjice od rođenja ovog značajnog književnog  stvaraoca uspešno zajednički realizovali Literarna sekcija Osnovne škole „Braća Nedić”, koju vodi master profesor srpskog jezika i književnosti Lidija Marić Jovanović, i Narodna biblioteka Osečina.

Na prigodnoj svečanosti upriličenoj 2. juna u Biblioteci proglašeni su pobednici konkursa. U okviru zanimljivog programa osnovci Jelena Đorđević i Aleksandar Đurđević  predstavili su rad o životu i stvaralaštvu Branka Ćopića, zatim je otvorena izložba radova Literarne sekcije OŠ „Braća Nedić” posvećena ovom plodnom autoru, a događaj su muzički propratile učenice Škole gitare: Sanja Nikolić, Katarina Malešević i Zorana Kovačević.

Rezultati literarnog  konkursa „Ćopiću u čast”

I kategorija: učenici od I  do IV razreda osnovne škole

1. mesto: Sanja Nikolić, IV razred OŠ „Braća Nedić”, Osečina, za rad „Džepni časovnik Gospodina Paprike”;

1. mesto:  Ana Lazić, IV razred OŠ „Vojvoda Mišić”, Pecka, za rad „Sličice i pričice”;

1. mesto: Milica Matić, III razred OŠ „Milovan Glišić”, Valjevska Kamenica, za rad „Mačak otišao u hajduke”;

II kategorija: učenici od V do VIII razreda osnovne škole;

1. mesto: Katarina Pavlović, VII razred OŠ „Braća Nedić”, Osečina za rad „Pohod na Mjesec”;

2. mesto dele: Valentina Milovanović, VII razred OŠ „Milovan Glišić”, Valjevska Kamenica, za rad „Orlovi rano lete” i Jelena Vasiljević, VII razred OŠ „Vojvoda Mišić”, Pecka, za rad „Poručila bih Nikoletini Bursaću”;

3. mesto podelili su: Jelena Savić, VII razred OŠ „Braća Nedić”, Osečina, za rad „Naša najdraža pesnikinja”, i Marko Lazić, VI razred OŠ „Vojvoda Mišić”, Pecka, za rad „Ćopić”.

Istovremeno su objavljeni i rezultati likovnog  konkursa „Ćopiću u čast”

• II kategorija: učenici od V do VIII razreda osnovne škole;

1.mesto: Milica Urošević, VI razred OŠ „Braća Nedić”, Osečina;

2. mesto: Jelena Marković, VI razred OŠ „Braća Nedić”, Osečina; a

3. mesto dele: Kristina Stevanović, VI razred OŠ „Braća Nedić”, Osečina i Kristina Mirić, VI razred OŠ „Braća Nedić”, Osečina.3.b 3.a 3.d 3.v