НАЈБОЉА У СРБИЈИ, ЛИТЕРАРНА СЕКЦИЈА ОШ „БРАЋА НЕДИЋ”

mart 13, 2017 u rubrici вести autor Дејан Алексић

Литерарна секција „Разиграно перо” освојила прво место на Републичком такмичењу литерарних секција основних и средњих школа Србије.

Литерарна секција наше школе,којом руководи проф. Лидија Марић Јовановић, у трећем учешћу на Републичком такмичењу литерарних секција основних и средњих школа Србије, трећи пут осваја награду. Прва два пута, за рад и резултате 2013. и 2014. године, литерарна секција освојила је друго место.

Републичко такмичење литерарних секција основних и средњих школа Србијеод 1996. године организују Друштво за српски језик и књижевност Србије, Министарство просвете, науке и технолошког развоја и Задужбина Десанке Максимовић.

Литерарна секција „Разиграно перо” освојила је прво место за рад и резултате постигнуте у школској 2015/2016. години захваљујући преданом раду и таленту свих њених чланова, као и свих ученика наше школе који нису били редовни чланови секције, али су учествовали својим литерарним радовима на различитим литерарним конкурсима.

Осим секције, Награду „Проф. др Слободан Ж. Марковић”, добила је проф. Лидија Марић Јовановић за стручан рад у вођењу Литерарне секције „Разиграно перо”.

Прошле школске године чланови литерарне секције освојили су 26 награда, од тога 11 награда на републичким и 3 награде на међународним литерарним конкурсима, а објављено је и 20 песама наших ученика у дечјим часописима (штампаним и електронским), као и у збиркама песама дечјег стваралаштва: у Зборнику „Песма међу песницима”,Зборнику „Машта и снови” и „Зборнику књижевног стваралаштва младих Србије и дијаспоре”.

Поред појединачних награда, два пута је прошле године Литерарна секција „Разиграно перо”освајала и групне награде, за квалитет поетских радова на VI међународном фестивалу поезије младих песника „Машта и снови” 2016. и Републичком фестивалу „Дани дечје поезије и прозе”, Драгинац 2016, а руководилац секције проф. Лидија Марић Јовановић похваљена је за изузетне резултате у неговању литерарних талената на Републичком фестивалу „Дани дечје поезије и прозе”, као и за развој дечјег стваралаштва и свеукупан допринос очувању основне идеје часописаТабла”, електронског часописа за развој и промовисање дечјег стваралаштва.

Највећи допринос раду Литерарне секције „Разиграно перо” ОШ „Браћа Недић„ дали су:

УченициVII и VIII  разреда, чланови литерарне секције од петог разреда:

v Јелена Савић, Катарина Павловић, Марко Марковић, Вељко Ракић, Данијела Гавриловић, Дуња Матић, Лазар Младеновић, Страхиња Јовановић, Сандра Милосављевић, Милутин Милановић и Немања Аћимовић, (прошле године осмаци, сада средњошколци);

v VII1 (сада VIII1)Ана Милосављевић, Данијела Симић, Катарина Пантић, Катарина Крсмановић, Александра Ивановић, Кристина Стевановић, Тијана Гавриловић, Тамара Весић, Филип Васић;

v VII2 (сада VIII2)Јелена Ђорђевић, Кристина Мирић, Милица Тешановић, Филип Драјић, Бојан Лукић, Милица Тумбас, Јелена Марковић, Милица Урошевић, Босиљка Лукић, Никола Стефановић, Драгана Јовановић, Кристина Радуловић, Огњен Јовановић, Александар Ђурђевић;

v VII3 (сада VIII3)Клаудија Ђорђевић, Јанко Станишић, Марија Јовановић, Ана Јовановић, Драгана Јанковић, Александра Алексић, Марина Павић, Бојана Ракић, Радомир Јовановић, Ђорђе Ђокић.

Наши повремени сарадници:

v Ученици V, VI, VII иVIII  разреда проф. Мирјане Богдановић из ИО Комирић;

v Ученици V и VI разреда проф. Слађане Петронијевић.IMG_0729 Републичко ЛС 2017. 005 2017. 057 2017. 058