Обележен Дан школе ОШ „Браћа Недић“ у Осечини

maj 12, 2019 u rubrici вести autor Марија Николић

Свечаност коју сваке године одржавамо поводом Дана установе, и ове године обележена је на наjсвечанији начин. Школа је 16. априла напунила 169 година и једна је од најстаријих установа у крају. Нашој свечаности, поред ученика, наставника и родитеља присуствовали су представници свештенства и локалне самоуправе, директори основних и средњих школа, директори предузећа и установа, наставници у пензији и мештани општине Осечина.

danskole1 danskole220190416_191441 20190416_194506

20190416_195247 20190416_201209

Све присутне госте на почетку програма поздравио је  и пожелео добродошлицу директор школе, господин Зоран Петровић. Директор је, између осталог, говорио о постигнутим резултатима  и успесима у протеклој години, подсетио је шта је све урађено и реновирано, шта се планира у наредном периоду, као и о оствареним  успесима ученика на такмичењима. Потом је уследио садржајан, богат и разнолик културно-уметнички програм. Учесници приредбе су показали своје таленте  које развијају уз подршку наставника кроз наставне и ваннаставне активности. Поред ученика од првог до осмог разреда матичне школе, програм су припремали и ученици из издвојених одељења са својим учитељицама. Приредба је на почетку отворена химном Боже правде, а онда су представљене хорске песме и разне игре са занимљивим кореографијама прошаране драмским комадима. Изведен је скеч под називом Дан школе, а при самом крају ученици драмске секције школе извели су представу у славу и част  браће Недића, Димитрија и Глигорија, рађену по мотивима историјског романа Курјаци са Влашића Душана Николића. Талентовани ученици задивили су нас својим  извођењима на клавиру и хармоници. Најзапаженији је остао хор наших наставника који су свечано извели сплет песама староградске музике. У великој сали Народне библиотеке одзвањали су аплаузи као подршка и одушевљење.

Уз присуство бројних званица, поводом обележавања годишњице школе одржан је и традиционалан ручак.