Obeležen Dan škole OŠ „Braća Nedić“ u Osečini

maj 12, 2019 u rubrici vesti autor Marija Nikolić

Svečanost koju svake godine održavamo povodom Dana ustanove, i ove godine obeležena je na najsvečaniji način. Škola je 16. aprila napunila 169 godina i jedna je od najstarijih ustanova u kraju. Našoj svečanosti, pored učenika, nastavnika i roditelja prisustvovali su predstavnici sveštenstva i lokalne samouprave, direktori osnovnih i srednjih škola, direktori preduzeća i ustanova, nastavnici u penziji i meštani opštine Osečina.

danskole1 danskole220190416_191441 20190416_194506

20190416_195247 20190416_201209

Sve prisutne goste na početku programa pozdravio je  i poželeo dobrodošlicu direktor škole, gospodin Zoran Petrović. Direktor je, između ostalog, govorio o postignutim rezultatima  i uspesima u protekloj godini, podsetio je šta je sve urađeno i renovirano, šta se planira u narednom periodu, kao i o ostvarenim  uspesima učenika na takmičenjima. Potom je usledio sadržajan, bogat i raznolik kulturno-umetnički program. Učesnici priredbe su pokazali svoje talente  koje razvijaju uz podršku nastavnika kroz nastavne i vannastavne aktivnosti. Pored učenika od prvog do osmog razreda matične škole, program su pripremali i učenici iz izdvojenih odeljenja sa svojim učiteljicama. Priredba je na početku otvorena himnom Bože pravde, a onda su predstavljene horske pesme i razne igre sa zanimljivim koreografijama prošarane dramskim komadima. Izveden je skeč pod nazivom Dan škole, a pri samom kraju učenici dramske sekcije škole izveli su predstavu u slavu i čast  braće Nedića, Dimitrija i Gligorija, rađenu po motivima istorijskog romana Kurjaci sa Vlašića Dušana Nikolića. Talentovani učenici zadivili su nas svojim  izvođenjima na klaviru i harmonici. Najzapaženiji je ostao hor naših nastavnika koji su svečano izveli splet pesama starogradske muzike. U velikoj sali Narodne biblioteke odzvanjali su aplauzi kao podrška i oduševljenje.

Uz prisustvo brojnih zvanica, povodom obeležavanja godišnjice škole održan je i tradicionalan ručak.