Обележен МАЈ МЕСЕЦ МАТЕМАТИКЕ

jun 12, 2019 u rubrici вести autor Марија Николић

Национална манифестација Мај месец математике обележена је и у нашој школи.

Потрудили смо се да математику прикажемо кроз игру, радионице, квиз, шах, а програм је прилагођен свим узрастима.

Актив наставника математике заједно са учитељима организовао је такмичење за ученике кроз занимљив квиз знања као и шаховски турнир. Сви ученици су били ангажовани у осмишљавању задатака, док су поједини ученици могли да покажу и испричају разне занимљивости из математике.

Ученици су показали одлична знања из математике, као и осталих природних наука, а у учионицама је била права такмичарска атмосфера. Похваљујемо све ученике који су учествовали на овој нашој манифестацији и показали да је математика лака, баш као права игра.

Квиз знања-победичке екипе:

Други разред                                             Трећи разред

Екипа II-1:                                           Екипа III-2:

Неда Срећковић                           Анастасија Петровић

Невена Јанчић                             Вукан Петровић

Хелена Томић                                Петар Миловановић

Александра Гајић

Николина Николић

Пети разред

Екипа V-1:                                                  Екипа V-2:                                    Екипа V-3:

Магдалена Анђелић                     Николина Ивановић                                Александра Гладовић

Михаило Пантелић                      Јефимија Костић                                       Јана Срећковић

Марија Марковић                        Тамара Перишић                                         Ирена Берчек

Дане Миловановић                    Кристина Недељковић                             Александра Срећковић

Шести разред

Екипа VI-1:                                      Екипа VI-2:

Нина Петровић                               Валентина Јовић

Лазар Ивановић                              Немања Јанчић

Сара Павић                                     Саша Поповић

Стефан Мишковић

Седми разред

Екипа VII-1:                                    Екипа VII-2:

Андреј Карајовић                        Кристина Крстић

Анђела Вуковић                               Дуња Ковачевић

Александар Срећковић                   Софија Јевтић

Јасмина Алексић                                Лука Лукић

Шаховски турнир је био најзанимљивији део ове манифестације. Победник другог разреда је Илија Крстић, а трећег Михајло Васић, док ученици старијих разреда чекају своје победника. Игра је у току!

1 2 3 4 5 7 8 14 13 12 11 10 9 15 16 17 18 19 20