Obeležen MAJ MESEC MATEMATIKE

jun 12, 2019 u rubrici vesti autor Marija Nikolić

Nacionalna manifestacija Maj mesec matematike obeležena je i u našoj školi.

Potrudili smo se da matematiku prikažemo kroz igru, radionice, kviz, šah, a program je prilagođen svim uzrastima.

Aktiv nastavnika matematike zajedno sa učiteljima organizovao je takmičenje za učenike kroz zanimljiv kviz znanja kao i šahovski turnir. Svi učenici su bili angažovani u osmišljavanju zadataka, dok su pojedini učenici mogli da pokažu i ispričaju razne zanimljivosti iz matematike.

Učenici su pokazali odlična znanja iz matematike, kao i ostalih prirodnih nauka, a u učionicama je bila prava takmičarska atmosfera. Pohvaljujemo sve učenike koji su učestvovali na ovoj našoj manifestaciji i pokazali da je matematika laka, baš kao prava igra.

Kviz znanja-pobedičke ekipe:

Drugi razred                                             Treći razred

Ekipa II-1:                                           Ekipa III-2:

Neda Srećković                           Anastasija Petrović

Nevena Jančić                             Vukan Petrović

Helena Tomić                                Petar Milovanović

Aleksandra Gajić

Nikolina Nikolić

Peti razred

Ekipa V-1:                                                  Ekipa V-2:                                    Ekipa V-3:

Magdalena Anđelić                     Nikolina Ivanović                                Aleksandra Gladović

Mihailo Pantelić                      Jefimija Kostić                                       Jana Srećković

Marija Marković                        Tamara Perišić                                         Irena Berček

Dane Milovanović                    Kristina Nedeljković                             Aleksandra Srećković

Šesti razred

Ekipa VI-1:                                      Ekipa VI-2:

Nina Petrović                               Valentina Jović

Lazar Ivanović                              Nemanja Jančić

Sara Pavić                                     Saša Popović

Stefan Mišković

Sedmi razred

Ekipa VII-1:                                    Ekipa VII-2:

Andrej Karajović                        Kristina Krstić

Anđela Vuković                               Dunja Kovačević

Aleksandar Srećković                   Sofija Jevtić

Jasmina Aleksić                                Luka Lukić

Šahovski turnir je bio najzanimljiviji deo ove manifestacije. Pobednik drugog razreda je Ilija Krstić, a trećeg Mihajlo Vasić, dok učenici starijih razreda čekaju svoje pobednika. Igra je u toku!

1 2 3 4 5 7 8 14 13 12 11 10 9 15 16 17 18 19 20