„Песнику у част”

jun 13, 2017 u rubrici вести autor Marija Vujicic

Великанима наше књижевности

„Песнику у част”

Пети пут Литерарна секција „Разиграно перо” и Народна библиотека Осечина организовале општински литерарни конкурс „Песнику у част” и други пут ликовни конкурс „Писцима у част”.

jvvj

Негујући књигу и читање као непролазну вредност и увек актуелан медиј у процесу доживотног стицања знања, забаве и прекраћивања доколице, Народна библиотека Осечина пету годину за редом у сарадњи са Литерарном секцијом „Разиграно перо” Основне школе „Браћа Недић” и професорком српског језика Лидијом Марић Јовановић предано ради на обележавању великих књижевних јубилеја.

За ову годину смо се одлучили да литерарним и ликовним конкурсом обележимо следеће јубилеје и годишњице:

185 година од рођења Ђуре Јакшића,

170 од рођења Милована Глишића, 125 Иве Андрића,

100 година од смрти Владислава Петковића Диса и

95 од рођења Душана Радовића

Програм је завршен у понедељак, 05. јуна 2017. проглашењем победника и доделом диплома и награда победницима литерарног конкурса „Песнику у част“ и ликовног конкурса „Писцима у част“.

Програм је отворио Лазар Васиљевић, ученик школе глуме са песмом „Био једном један Душан“ Бранка Стевановића.

Кроз занимљиву ПП презентацију представљен је живот и стваралаштво Душана Радовића.

Сања Николић и Тијана Васић извеле су комад Душана Радовића „ Чија је шоља”, након којег је уследила проглашење победника ликовног конкураса „Писцима у част”:

Категорија: ученици од V до VIII разреда основне школе.

1.место: Александра Деспотовић, VIII разред ОШ „Браћа Недић” Осечина

2.место: Јована Поповић, V разред ОШ „Војвода Мишић” Пецка

3.место: Ђорђе Ђокић, VIII разред ОШ „Браћа Недић” Осечина.

Пригодне награде, књиге и дипломе, је доделила Гордана Гладовић, наставник ликовне културе и председник нашег ликовног жирија.

Уследио је кратак предах уз афоризме Душана Радовића које су казивали ученици Школице глуме: Сања Николић, Ирена Берчег, Анђела Гачић, Верица Радовановић и Тијана Васић.

У завршном делу програма саопштени су резултати литерарног конкурса „Песнику у част”.

I категорија: ученици од I до IV разреда основне школе.

1.место: Александра Марковић, IV разред ОШ „Војвода Мишић” Пецка

2.место: Наталија Јанковић, IV разред ОШ „Војвода Мишић” Пецка

3.место: Наталија Јанковић, IV разред ОШ „Војвода Мишић” Пецка

II категорија: ученици од V до VIII разреда основне школе (додељене су по две равноправне награде):

1. место деле: Анђела Војисављевић, VIII разред ОШ „Војвода Мишић” Пецка и Александра Ковачевић, V разред ОШ „Војвода Мишић” Пецка

2. место деле: Кристина Милошевић, V разред ОШ „Браћа Недић” Осечина и Јелена Војисављевић, V разред ОШ „Војвода Мишић” Осечина

3. место деле: Софија Крсмановић, V разред ОШ „Војвода Мишић” Пецка и Андреј Карајовић, V разред ОШ „Браћа Недић” Осечина.

Награде су доделиле мср Лидија Марић Јовановић, председник нашег литерарног жирија и мср Јелена Симић, наставница српског језика из ОШ „Војвода Мишић” Пецка.

Програм је завршен званичним отварањем изложбе најбољих ликовних радова пристиглих на конкурс „Писцима у част”.

pesniku

2017. 163 2017. 164 2017. 170 2017. 171 2017. 174 2017. 176 18920258_1676479499036621_7608501158574384351_n