„Pesniku u čast”

jun 13, 2017 u rubrici vesti autor Marija Nikolić

Velikanima naše književnosti

„Pesniku u čast”

Peti put Literarna sekcija „Razigrano pero” i Narodna biblioteka Osečina organizovale opštinski literarni konkurs „Pesniku u čast” i drugi put likovni konkurs „Piscima u čast”.

jvvj

Negujući knjigu i čitanje kao neprolaznu vrednost i uvek aktuelan medij u procesu doživotnog sticanja znanja, zabave i prekraćivanja dokolice, Narodna biblioteka Osečina petu godinu za redom u saradnji sa Literarnom sekcijom „Razigrano pero” Osnovne škole „Braća Nedić” i profesorkom srpskog jezika Lidijom Marić Jovanović predano radi na obeležavanju velikih književnih jubileja.

Za ovu godinu smo se odlučili da literarnim i likovnim konkursom obeležimo sledeće jubileje i godišnjice:

185 godina od rođenja Đure Jakšića,

170 od rođenja Milovana Glišića, 125 Ive Andrića,

100 godina od smrti Vladislava Petkovića Disa i

95 od rođenja Dušana Radovića

Program je završen u ponedeljak, 05. juna 2017. proglašenjem pobednika i dodelom diploma i nagrada pobednicima literarnog konkursa „Pesniku u čast“ i likovnog konkursa „Piscima u čast“.

Program je otvorio Lazar Vasiljević, učenik škole glume sa pesmom „Bio jednom jedan Dušan“ Branka Stevanovića.

Kroz zanimljivu PP prezentaciju predstavljen je život i stvaralaštvo Dušana Radovića.

Sanja Nikolić i Tijana Vasić izvele su komad Dušana Radovića „ Čija je šolja”, nakon kojeg je usledila proglašenje pobednika likovnog konkurasa „Piscima u čast”:

Kategorija: učenici od V do VIII razreda osnovne škole.

1.mesto: Aleksandra Despotović, VIII razred OŠ „Braća Nedić” Osečina

2.mesto: Jovana Popović, V razred OŠ „Vojvoda Mišić” Pecka

3.mesto: Đorđe Đokić, VIII razred OŠ „Braća Nedić” Osečina.

Prigodne nagrade, knjige i diplome, je dodelila Gordana Gladović, nastavnik likovne kulture i predsednik našeg likovnog žirija.

Usledio je kratak predah uz aforizme Dušana Radovića koje su kazivali učenici Školice glume: Sanja Nikolić, Irena Berčeg, Anđela Gačić, Verica Radovanović i Tijana Vasić.

U završnom delu programa saopšteni su rezultati literarnog konkursa „Pesniku u čast”.

I kategorija: učenici od I do IV razreda osnovne škole.

1.mesto: Aleksandra Marković, IV razred OŠ „Vojvoda Mišić” Pecka

2.mesto: Natalija Janković, IV razred OŠ „Vojvoda Mišić” Pecka

3.mesto: Natalija Janković, IV razred OŠ „Vojvoda Mišić” Pecka

II kategorija: učenici od V do VIII razreda osnovne škole (dodeljene su po dve ravnopravne nagrade):

1. mesto dele: Anđela Vojisavljević, VIII razred OŠ „Vojvoda Mišić” Pecka i Aleksandra Kovačević, V razred OŠ „Vojvoda Mišić” Pecka

2. mesto dele: Kristina Milošević, V razred OŠ „Braća Nedić” Osečina i Jelena Vojisavljević, V razred OŠ „Vojvoda Mišić” Osečina

3. mesto dele: Sofija Krsmanović, V razred OŠ „Vojvoda Mišić” Pecka i Andrej Karajović, V razred OŠ „Braća Nedić” Osečina.

Nagrade su dodelile msr Lidija Marić Jovanović, predsednik našeg literarnog žirija i msr Jelena Simić, nastavnica srpskog jezika iz OŠ „Vojvoda Mišić” Pecka.

Program je završen zvaničnim otvaranjem izložbe najboljih likovnih radova pristiglih na konkurs „Piscima u čast”.

pesniku

2017. 163 2017. 164 2017. 170 2017. 171 2017. 174 2017. 176 18920258_1676479499036621_7608501158574384351_n