Stari letopisi OŠ „Braća Nedić”

februar 20, 2018 u rubrici vesti autor Dejan Aleksić

 

 

OŠ „Braća Nedić” Osečina

 

 

 

 

 

Letopis

 

 

 

 

 

 

Školska godina:

2016/2017.

 

Letopis vodi:

msr prof. Lidija Marić Jovanović

 

 

 

 

 

 

 

Stari letopisi OŠ „Braća Nedić”

 

etopis – čuvar istorije i najznačajnijih događaja iz života jedne škole, svedočanstvo uspeha njenih učenika i nastavnika, riznica iskustava i čuvar uspomena na najlepše životno doba svih nas… Predstavljamo vam stare letopise naše škole.

           Letopis IO Gornje Crniljevo OŠ „Braća Nedić”počeo je da vodi 21. 9. 1950. godine tadašnji upravnik škole, učitelj Svetozar Jovanović Cveja, prema svedočenju Radoslava Pavlovića Tešića, predsednika Školskog odbora, sa idejom da prikupi i popiše sve važnije trenutke iz istorije škole godinu po godinu, počevši od 11. 11. 1928. kada je određeno mesto na kome će se graditi škola do 3. 12. 1939. kada je školska zgrada potpuno završena. U ovom periodu, za svaku školsku godinu, detaljno je vođena evidencija i o svim učiteljima koji su radili u ovoj školi. Učitelj Cveja bio je hroničar svih događanja u školi do septembra 1956. kada su vođenje Letopisa preuzeli učitelji Milena i Vladan Milošević, a nakon njih  od 1960. do 1970. Ljubica i Milutin Marković. Brigu o ovom Letopisu, posle pauze od petnaest godina, 1985. preuzela je učiteljica  Veselinka Pantelić. Učiteljica Veselinka je podatke u Letopis unosila do 2007. godine ostavivši u amanet učiteljici Verici Petrović da nastavi ovu lepu tradiciju.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

               Jedini sačuvani Letopis centralne škole u Osečini detaljno je vođen od juna 1953. do 13. 6. 1954. godine. Letopis OŠ „Braća Nedić” započeo je učitelj Živojin Dacin Uča, a nastavila učiteljica Grozdana Kolarić. Nažalost, nakon 1954. nastupila je duga pauza u vođenju Letopisa od 61 godine da bi ove školske godine, a povodom 165-godišnjice škole, direktor Zoran Petrović odlučio da se od naredne školske 2016/2017. Godine započne novi Letopis koji će voditi potpisnica ovih redova.

Lidija Marić Jovanović, master srpskog jezika i književnost

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Istorijat OŠ „Braća Nedić”

 

 

Istorija OŠ „Braća Nedić” u Osečini duga je 166 godina.

 

 

 

 

 

Škola nosi ime po junacima iz Prvog srpskog ustanka, braći Gligoriju i Dimitriju Nediću, koji su poginuli 16. 4. 1804. u boju na Čokešini hrabro se boreći protiv višestruko brojnije turske vojske zbog čega ovu bitku istoričari nazivasju srpskim Termopilima.

             Neposredni istorijski izvori upućuju na mogućnost da je u periodu od 1808. do 1813.  na teritoriji Osečine postojala  škola  u kojoj  je prvi učitelj bio Aleksa A. Stojšić koji je posle propasti Prvog srpskog ustanka prebegao u Srbiju iz Vukovara. Međutim, drugih neposrednih i pouzdanih dokaza za postojanje škole nema.

Školu u Osečini prvi put pominje Joakim Vujić 1850. godine u svom delu „Putešestvije po Srbiji”. Imena prvih učitelja privatne škole u Osečini sačuvana su u fondu Ministarstva prosvete  u Arhivu Srbije. Prema ovom izvoru prvi učitelj bio je Marinko Popović (učitelj od 1852. do 1855.), a zatim Josif Stanišić (1856–1859.) i Janko Gladović (1863–1872.). U Arhivu Srbije  nalazimo i ime prve učiteljice – Sofija Petkanić (počela da radi u školi 1890. godine).

Prva škola u Osečini nalazila se severno od crkve na mestu na kome se sada nalazi vojničko groblje, a u školu idu deca iz dve parohije: Osečanske (Plužac, Sirdija) i Lopatanjske (Ostružanj i Bratačić). Prema dostupnim podacima, školu 1858. pohađa 21 učenik: 1 učenik prvog, 13 učenika drugog i 7 učenika trećeg razreda. Svi učenici bili su dečaci.

              Škola u Lopatnju prvi put se pominje 1900. godine, a u Ostružnju 1916. Izdvojeno odeljenje u Gornjem Crniljevu počinje sa radom 1932. (pre toga deca iz ovog sela išla su u školu u Miličinici), dok je odeljenje u Bastavu bilo u sastavu OŠ „Čeda Milosavljević” iz Pecke sve do 1963. kada se pripaja školi u Osečini. Škola „Petar Jovanović Komirićanac” u selu Komirić postojala je pre Prvog svetskog rata, a od 1961. radi kao četvororazredna škola. Do 1969. godine ova škola je bila samostalna, sa izdvojenim odeljenjima u Konjuši i Belotiću, da bi se potom integrisala sa OŠ „Braća Nedić” i postala njeno izdvojeno odeljenje.

Matična škola u Osečini radila  je  u vreme oba svetska rata kao četvororazredna škola, da bi 29. novembra 1946. prerasla u progimnaziju (7 razreda), a potpuna osmorazredna škola postaje 1951. godine.

Nova školska zgrada, pored obnovljene stare školske zgrade, sagrđena je 1948., a 1981. godine izgrađena je prva faza sadašnje škole, a nešto kasnije i ostale dve faze i sportska hala. U staroj školskoj zgradi danas se nalazi IO Ekonomske škole Valjevo.

               Danas OŠ „Braća Nedić”, pored centralne škole u Osečini, ima 9 izdvojenih odeljenja: osmorazredno u Komiriću i četvororazredne škole u selima Bastav, Belotić, Gornje Crniljevo, Dragijevica, Lopatanj, Ostružanj, Plužac i Sirdija.

 

Zaposleni

 

Penzionisani u školskoj 2016/2017. godini

Ime i prezime

radno mesto

1.

Jovica Spasić

nastavnik muzičke kulture

 

Otišli u školskoj 2016/2017. godini

Ime i prezime

radno mesto

obim radnog vremena

1.

Slađana Petronijević

nastavnik srpskog jezika

100%

2.

Lidija Marić Jovanović

nastavnik srpskog jezika

50%

 

Došli u školskoj 2016/2017. godini

Ime i prezime

radno mesto

obim radnog vremena

1.

Milica Novaković (od novembra 2016.)

nastavnik srpskog jezika IO Komirić

100%

2.

Jelena Stefanović (od decembra 2016.)

nastavnik srpskog jezika

50%

3.

Marko Mirković (zamena od 1. 9. 2017.)

nastavnik matematike

100%

4.

Jelena Glišić (zamena od maja 2017.)

nastavnik biologije

100%

 

Uprava škole

Ime i prezime

radno mesto

zanimanje,                          stepen stručne spreme

radni staž

obim radnog vremena

1.

Zoran Petrović direktor profesor fizičkog vaspitanja VII1

34

100%

2.

Branislav Todorić zamenik direktora profesor razredne nastave VII1

30

50%

 

Stručni saradnici

Ime i prezime

radno mesto

zanimanje,                          stepen stručne spreme

radni staž

obim radnog vremena

1.

Ruža Tomić pedagog diplomirani pedagog VII1

20

100%

2.

Lidija Marić Jovanović bibliotekar master srpskog jezika i književnosti VII1

8

50%

3.

Branislav Todorić bibliotekar profesor razredne nastave VII1

30

25%

4.

Jelena Radovanović defektolog diplomirani defektolog VII1

0

100%

5.

Jasmina Damnjanović bibliotekar master biolog VII1

1

15%

6.

Marina Vesić lični pratilac diplomirani vaspitač

0

100%

 

Administrativno osoblje

Ime i prezime

radno mesto

zanimanje,                          stepen stručne spreme

radni staž

obim radnog vremena

1.

Verica Erić sekretar diplomirani pravnik VII1

13

100%

2.

Rade Manojlović                            računovođa specijalista, strukovni ekonomista VII1

2

100%

3.

Rade Ranković          administrativni radnik pravni tehničar

VI

20

100%

 

Nastavnici

Ime i prezime

radno mesto

zanimanje,                          stepen stručne spreme

radni staž

obim radnog vremena

1.

Dragica Puljezević nastavnik srpskog jezika profesor srpskog jezika i književnosti VII1

24

100%

2.

Mirjana Vujičić nastavnik srpskog jezika master srpskog jezika i književnosti VII1

3

100%

3.

Vesna Krunić nastavnik francuskog jezika profesor francuskog jezika VII1

31

100%

4.

Milan Simić nastavnik francuskog jezika profesor francuskog jezika VII1

23

100%

5.

Marija Simić nastavnik francuskog jezika profesor francuskog jezika VII1

3

90%

nastavnik domaćinstva

6.

Ivana Milenković nastavnik engleskog jezika profesor engleskog jezika VII1

19

100%

7.

Dejan Aleksić nastavnik engleskog jezika profesor engleskog jezika VII1

9

100%

8.

Tamara Petrić nastavnik engleskog jezika master španskog jezika VII1

3

60%

9.

Dušanka Srećković nastavnik istorije profesor istorije VII1

27

100%

10.

Sanja Ivanić nastavnik istorije profesor istorije VII1

3

55%

nastavnik svakodnevnog života u prošlosti

11.

Danijela Savković nastavnik geografije profesor geografije VII1

19

60%

12.

Branka Urošević nastavnik geografije profesor geografijeVII1

19

30%

13.

Gordana Vasiljević (na bolovanju)

 

nastavnik matematike profesor matematike VII1

4

100%

14.

Marija Vujičić nastavnik matematike diplomirani matematičar VII1

2

100%

15.

Sanja Radojičić nastavnik matematike maturant gimnazije IV

1

40%

nastavnik fizike

60%

16.

Aleksandar Vujičić nastavnik matematike              IO Komirić master informatike i tehnike VII1

2

100%

17.

Milutin Ilić nastavnik fizike profesor tehničkog obrazovanjaVII1

32

40%

nastavnik TIO

60%

18.

Duško Srećković nastavnik TIO profesor tehničkog obrazovanjaVII1

33

100%

19.

Slavica Gladović nastavnik hemije nastavnik biologije i hemije VI

30

60%

20.

Jelena Gladović nastavnik biologije master biolog VII1

3

100%

21.

Jasmina Damnjanović nastavnik biologije master biolog VII1

1

75%

22.

Gordana Gladović nastavnik likovne kulture nastavnik likovne kulture VI

15

100%

23.

Aleksandar Nikolić nastavnik muzičke kulture master harmonike VII1

2

95%

24.

Milivoj Miljković nastavnik fizičkog vaspitanja nastavnik fizičkog vaspitanja VI

38

100%

25.

Miodrag Spasić nastavnik fizičkog vaspitanja profesor fizičkog vaspitanja VII1

15

45%

26.

Zoran Perić nastavnik fizičkog vaspitanja profesor fizičkog vaspitanja VII1

3

100%

27.

Miljana Kostić nastavnik verske nastave diplomirani teolog VII1

11

100%

28.

Milovan Stevanović nastavnik verske nastave teolog VI

5

65%

 

Učitelji

Ime i prezime

radno mesto

zanimanje,                          stepen stručne spreme

radni staž

obim radnog vremena

1.

Ljiljana Aleksić učitelj I razreda nastavnik razredne nastave VI

32

100%

2.

Zorica Nikolić učitelj I razreda profesor razredne nastave VII1

21

100%

4.

Branka Stepanović učitelj II razreda nastavnik razredne nastave VI

26

100%

5.

Ivan Andrić učitelj II razreda nastavnik razredne nastave VI

31

100%

6.

Jordan Marković učitelj III razreda profesor razredne nastave VII1

34

100%

7.

Vesna Josipović učitelj III razreda profesor razredne nastave VII1

30

100%

8.

Milan Vujičić učitelj IV razreda profesor razredne nastave VII1

31

100%

9.

Dragan Simić učitelj IV razreda profesor razredne nastave VII1

26

100%

10.

LjiljanaTijanić učitelj IO Ostružanj profesor razredne nastave VII1

25

100%

11.

VericaPetrović učitelj IO Ostružanj profesor razredne nastave VII1

21

100%

12.

NelaKostić učitelj IO Komirić profesor razredne nastave VII1

20

100%

13.

DragicaNedeljković učitelj IO Komirić nastavnik razredne nastave VI

26

100%

14.

IvanaMitrović učitelj IO Gornje Crniljevo master učitelj VII1

0

100%

15.

AnaPerišićBajić učitelj IO Gornje Crniljevo profesor razredne nastave VII1

8

100%

16.

MarijaKrstić učitelj IO Plužac profesor razredne nastave VII1

3

100%

17.

BiljanaMilosavljević učitelj IO Dragijevica nastavnik razredne nastave VI

20

100%

18.

GordanaNikolić učitelj IO Dragijevica profesor razredne nastave VII1

21

100%

19.

MarijaPetrović učitelj IO Belotić profesor razredne nastave VII1

4

100%

20.

DragicaNikolić učitelj IO Sirdija nastavnik razredne nastave VI

26

100%

21.

MilanČkojić           učitelj IO Lopatanj učitelj IV

41

100%

 

Pomoćno osoblje

Ime i prezime

radno mesto

zanimanje,                          stepen stručne spreme

radni staž

obim radnog vremena

1.

Biljana Stepanović kuvarica kuvar III

2

100%

2.

Ljiljana Andrić spremačica osnovna škola I

3

100%

3.

Branko Mladenović domar osnovna škola I

24

100%

4.

Milenko Vasiljević domar II

1

100%

5.

Borisav Stanimirović  ložač PK ložač III

36

100%

6.

Slaviša Mirčetić ložač III

0

100%

7.

Nikola Mijailović pom. radnik osnovna škola I

33

100%

8.

Bosiljka Vujičić pom.radnik ekonomski tehničar IV

31

100%

9.

Ljubica Mićić  pom.radnik osnovna škola I

30

100%

10.

Nada Marković pom.radnik osnovna škola I

30

100%

11.

Milorad Stepanović pom.radnik osnovna škola I

15

100%

12.

Borka Perić pom.radnik osnovna škola I

14

100%

13.

Kosa Đermanović pom. radnik Ostružanj osnovna škola I

22

100%

14.

Željko Grujić pom. radnik Komirić osnovna škola I

2

100%

15.

Dušan Pantelić pom. radnikG. Crniljevo osnovna škola I

34

100%

16.

Dragoslav Todorović pom. radnik Plužac osnovna škola I

34

100%

17.

Zora Lukić pom. radnik Plužac osnovna škola I

1

100%

18.

Biljana Pavlović

 

pom. radnik Dragijevica osnovna škola I

11

100%

19.

Anka Jelić     pom. radnik Belotić osnovna škola I

27

100%

20.

Rajna Pavlović  pom. radnik Sirdija osnovna škola I

13

100%

21.

Budimir Vasiljević pom. radnik Lopatanj osnovna škola I

24

100%

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Učenici

 

Broj učenika i odeljenja u školskoj 2016/2017. godini                                          u IO Komirić od V do VIII razreda

Razred

broj učenika

broj odeljenja

V

4

1

VI

8

1

VII

6

1

VIII

7

1

Ukupno

25

4

 

 

 

 

Broj učenika i odeljenja u školskoj 2016/2017. godini                                                                                  u izdvojenim odeljenjima od I do  IV razreda

Izdvojena odeljenja

kombinacija

Broj učenika po razredima

Ukupno učenika

Ukupno odeljenja

I

II

III

IV

Bastav

-

-

-

-

-

0

0

Belotić

I+II+III+IV

1

1

2

2

6

2

Gornje Crniljevo

I+II+III+IV

3

2

3

5

13

2

Dragijevica

I+II+III+IV

2

3

5

4

14

2

Komirić

I+II+III+IV

4

4

2

2

12

2

Lopatanj

I+II+ III

5

3

4

-

12

1

Ostružanj

I+II+III+IV

1

7

2

6

16

2

Plužac

II

-

1

-

-

1

1

Sirdija

IV

-

-

-

1

1

1

Ukupno  

16

21

18

20

75

13

Broj učenika i odeljenja u školskoj 2016/2017. godini                                             u centralnoj školi u Osečini

Razred

broj učenika

broj odeljenja

I

47

2

II

54

2

III

61

2

IV

51

2

V

57

2

VI

69

3

VII

70

3

VIII

71

3

Ukupno

480

19

 

 

Broj učenika i odeljenja                                                               u školskoj 2016/2017. godini                                                                         u OŠ „Braća Nedić”

Razred

broj učenika

broj odeljenja

I

63

2

II

75

3

III

79

2

IV

71

3

V

61

3

VI

77

4

VII

76

4

VIII

78

4

 

 

25 + 11 kombinovanih odeljenja                                                   

Ukupno

580

36

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Letopis  OŠ „Braća Nedić”                                               za školsku 2016/2017. godinu

 

 

 

 

 

 

Septembar 2016.

 

9. 9. 2016.                                                                                                                                                                   Održan moleban za početak nove školske godine.

23. i 24. 9. 2016.                                                                                                                                                    Realizovana dvodnevna ekskurzija na relaciji Osečina – Aranđelovac – Svilajenac (Prirodnjački centar) – Niš (Ćele kula, Medijana) – Osečina za učenike VIII razreda.

 

 

28. 9. 2016.                                                                                                                                                               Održana I sednica Nastavničkog veća sa dnevnim redom:                                                                                               1. Analiza rezultata nacionalnog testiranja učenika 6. i 8. razreda iz srpskog jezika i matematike                    2. Obrazovanje za budućnost (Zaključci balkanskih država o obrazovanju) – izvestilac pomoćnik direktora Branislav Todorić                                                                                                                                           3. Izveštaj o radu direktora škole                                                                                                                                  4. Analiza predloga Đačkog parlamenta                                                                                                                                5. Razno

 

Oktobar 2016.

 

1. 10. 2016.                                                                                                                                                            Učenici Izdvojenog odeljenja Gornje Crniljevo sa svojim učiteljicama prisutvali su manifestaciji „Otvoreni dan” u organizaciji 204. vazduhoplovne brigade na vojnom aerodromu u Batajnici.                    Učenici su imali priliku da pogledaju izložbu vazduhoplova, tehnike i naoružanja, kao i letački program u kome su učestvovali avioni MiG – 29, Supergaleb  G-4, Lasta, Utva, kao i helikoptere Gazelu i Mi-8/17V5. Program su otvorili pripadnici Specijalne brigade Vojske Srbije izvodeći padobranske skokove sa zastavama Republike Srbije i Vojske Srbije. Posebnu pažnju učenicima privukli su i glumci serije „Vojna akademija”, Bojan Perić, kao i naš zemljak, Branko Janković koji je odvojio malo vremena za slikanje sa nama. Ovu manifestaciju upotpunila je i svojim prisutvom naša reprezentativka u tekvondu, osvajačica zlata u Riju, Tijana Bogdanović.

28. 10. 2016.                                                                                                                                                       Realizovana jednodnevna ekskurzija na relaciji Osečina – Rožanj za učenike IV razreda.

Novembar 2016.

8. 11. 2016.                                                                                                                                                                     Učenici naše škole osvojili su treće mesto na Okružnom matematičkom kvizu u Valjevu koji je organizovalo Društvo matematičara Srbije i Podružnica matematičara valjevo povodom obeležavalja 50 godina izlaženja Matematičkog lista, najstarijeg naučno-popularnog časopisa za mlade u Srbiji. Našu školu na ovom takmičenju predstavljale su dve ekipe. Ekipu mlađih razreda učitelja Dragana  Simića, činili su: Sergej Kojić (1. razred), Iva Pekmezović (2. razred), Dane Milovanović (3. razred) i Jelena Ranković (4. razred). Ekipu starijih razreda nastavnica Sanje Radojičić i Marije Vujičić činili su: Luka Lukić (5. razred), Sanja Nikolić (6. razred), Katarina Malešević (7. razred) i Jelena Đorđević (8. razred).

10. 11. 2016.                                                                                                                                                             Održana II sednica Nastavničkog veća sa dnevnim redom:                                                                                                        1. Analiza realizacije nastavnog plana i programa na kraju I tromesečja                                                     2. Analiza uspeha učenika na kraju I tromesečja                                                                                                          3. Analiza vladanja učenika na kraju I tromesečja                                                                                                          4. Pitanja i predlozi

22. 11. 2016.                                                                                                                                                                Učenici nagrađeni na opštinskom literarno-likovnom konkursu Moja škola koji su organizovali Narodna biblioteka Osečina i OŠ „Vojvoda Mišić”iz Pecke:                                                     literarni radovi                                                                                                                                            Tijana Andrić V1 – 2. nagrada                                                                                                                                             Nikola Pavić V1 – 3. nagrada                                                                                                                                likovni radovi                                                                                                                                                                 Janko Stanišić  VIII3 – 1. nagrada                                                                                                                                          Andrej Karajović  V1 – 2. nagrada                                                                                                                                          Violeta Lukić  V1 – 3. nagrada                                                                                                                                          Anđela Janković VI1 – 3. nagrada

29. 11. 2016.

Održan je prvi krug takmičenja U.S. Geography and me.

Na poziv Ambasade SAD u Srbiji naša škola priključila se projektu  U.S. Geography and me u kome učestvuje, pored naše škole, još osam škola iz različitih delova Srbije. Ovaj projekat realizuje se peti put i ima za cilj približavanje srpske i američke kulture, kao i bolje razumevanje, širenje znanja i informisanosti o geografiji Amerike. Važan deo ovog projekta je i unapređivanje znanja engleskog jezika. Naime, najboljim učenicima sedmog razreda se pruža prilika da kroz razgovore sa izvornim govornicima primene i unaprede svoje znanje engleskog jezika.

Tema prvog kruga bila je američka država Juta. Nakon prezentacije o ovoj državi koju je vodio predstavnik Ambasade SAD u Srbiji, učenici su radili 30-minutni test. Petoro najuspešnijih učenika obezbedilo je plasman u drugi krug takmičenja, a pobednik prvog kruga je učenik VII3 Veljko Aleksić.

Organizatori i realizatori projekta U.S. Geography and me u našoj školi su Branka Urošević, profesor geografije i Dejan Aleksić, profesor engleskog jezika.

 

 

 

Decembar 2016.

 

2. 12. 2016.                                                                                                                                                             Organizovana je poseta za dvadesetak nastavnika  Beogradskom dramskom pozorištu na izvođenju predstave „Kad su cvetale tikve” po motivima istoimenog romana Dragoslava Mihailovića.

 

Decembar 2016. – januar 2017.

Likovna sekcija naše škole, kojom rukovodi nastavnica Gordana Gladović, povodom obeležavanja školske slave Svetog Save, organizovala  je  izložbu likovnih  radova na temu  „Portret Svetog Save” u centralnom holu škole. Izložbu, koja je trajala u decembru i januaru,  je činilo dvadesetak različitih portreta Svetog Save naših najtalentovanijih  učenika.

 

 

 

Januar 2017.

 

12. 1. 2017.

Školska biblioteka bogatija je za deset novih naslova enciklopedija iz različitih oblasti ljudskog saznanja, nauke i umetnosti. Ova luksuzna izdanja na raspolaganju su našim učenicima i nastavnicima od drugog polugodišta školske 2016/2017. godine.

26. 1. 2017.

Održana je Svetosavska akademija u Velikoj sali Narodne biblioteke Osečina (sa početkom u 18. 00 časova) kojoj su pored školskog kolektiva i roditelja učenika, prisustvovali predstavnici opštine, predstavnici verske zajednice i predstavnici kulturnih ustanova Osečine. Svetosavska priredba pripremana je oko mesec dana. U pripremama je učestvovalo oko četrdeset učenika, koji su članovi dramske sekcije, školskog hora i recitatorske sekcije predvođeni Timom za kulturnu i javnu delatnost škole koji čine: profesorka srpskog jezika Mirjana Vujičić, profesor muzičke kulture Aleksandar Nikolić i veroučitelji Milovan Stevanović i Miljana Kostić.

Program Svetosavske akademije:

  • Pozdravni govor direktora škole Zorana Petrovića
  • Učenica osmog razreda Jelena Đorđević govorila je kratku besedu o životu Svetog Save
  • Svojom autorskom pesmom o Svetom Savi program je otvorila profesorka srpskog jezika Dragica Puljezević

 

  • Učenice drugog razreda Milica Jevtić i Mina Nikolić, predstavile su svoje radove nagrađene na konkursu „Sveti Kozma i Damjan” u Valjevu.
  • Sveti Sava i dan-danas živi u mnogobrojnim legendama i pričama koje se prenose iz generacije u generaciju. Četiri takve priče o Svetom Savi u izveli su učenici četvrtog, petog i sedmog razreda

 

 

 

 

 

  • Učenice osmog razreda otpevale su „Prelepu pesmu o Svetom Savi”
  • Svetosavska akademija završena je „Himnom Svetom Savi” u izvođenju hora i ostalih učesnika priredbe.

 

 

 

 

 

27. 1. 2017.

Održano tradicionalno lomljenje slavskog kolača i svečani ručak u školskoj trpezariji.

 

    

 

30. 1. 2017.                                                                                                                                                                Održana III sednica Nastavničkog veća sa dnevnim redom:                                                                                                        1. Utvrđivanje realizacije nastavnog plana i programa na kraju I polugodišta                                                     2. Usvajanje uspeha učenika na kraju I polugodišta                                                                                                         3. Utvrđivanje vladanja učenika svih razreda kraju I polugodišta                                                                                                         4. Pitanja i predlozi

 

 

 

Februar 2017.

 

9–11. 2. 2017.

Republičkom zimskom seminaru za nastavnike srpskog jezika prisustvovali su svi profesori srpskog jezika naše škole.

 

9. 2. 2017.

Prvog dana Zimskog seminara za nastavnike srpskog jezika uručene su diplome i nagrade najboljima u prethodnoj školskoj godini. Ove godine nagrade su ponovo osvojile Lingvistička sekcija  OŠ „Braća Nedić” kojom rukovodi prof. Dragica Puljezević i Literarna sekcija „Razigrano pero” OŠ „Braća Nedić” kojom rukovodi msr prof. Lidija Marić Jovanović.                                                                                                                                          Po prvi put u dugogodišnjoj istoriji godišnjih nagrada, za rad u različitim oblicima nastavnih i vannastavnih aktivnosti srpskog jezika i književnosti, jedna škola osvaja dve prve nagrade.

 

 

20. 2. 2017.

Učenici naše škole, članovi sekcija koje vode profesorke srpskog jezika Dragica Puljezević, Lidija Marić Jovanović i Mirjana Vujičić, posetili su izložbu „Kaligrafija” na kojoj su bili izloženi kaligrafski radovi umetnice Silvane Ručnov u galeriji Narodne biblioteke povodom Međunarodnog dana maternjeg jezika. Izložba je posebno bila zanimljiva članovima Literarne sekcije „Razigrano pero” koji su sada prvi put uživo mogli da vide kaligrafske radove na osnovu kojih su, u prethodne dve godine u okviru literarne sekcije, vežbali kaligrafsko pisanje.

 

 

 

 

Mart 2017.

 

3. 3. 2017.

Ženska odbojkaška ekipa naše škole učestvovala je na Opštinskom takmičenju. Iako nije obezbeđen plasman na Okružno takmičenje i učenice i nastavnici fizičkog ipak su zadovoljni napustili prepunu halu SC „Osečina” .

 

9. 3. 2017.

Održano u našoj školi matematičko takmišenje „Misliša” Matematičkog društva „Arhimedes” iz Beograda na kome je učestvovalo 97 učenika od 2. do 8. razreda.

Pohvalu je osvojila učenica II razreda Milica Jevtić, a treće mesto je osvojio učenik III razreda Dane Milovanović.

 

 

14. 3. 2017.

Prof. Slavice Burmazović održala ugledni čas geografije u odeljenju VII4 u IO Komirić pod nazivom Išli smo u Afriku.

 

21. 3. 2017.

U našoj školi održan je drugi krug takmičenja U.S. Geography and me. tema je bila američka država Novi Meksiko. Prezentaciju je održala Dušica Milivojević, predstavnik za kulturu i medije američke ambasade. Pobednik školskog takmičenja je učenik VII3 Veljko Aleksić koji će u pratnji nastavnika engleskog jezika Dejana Aleksića predstavljati našu školu na finalnom takmičenju u Beogradu.

 

23. 3. 2017.

Od ove školske godine, naša biblioteka bogatija je za deset novih naslova enciklopedijaiz različitih oblasti ljudskog saznanja, nauke i umetnosti. Ova luksuzna izdanja na raspolaganju su našim učenicima i nastavnicima od drugog polugodišta školske 2016/2017. godine.

U okviru programa „Bitka za znanje”  Fonda B92 pokrenuta je akcija  KODigranje, namenjena razvoju informatičke  pismenosti kod dece osnovnoškolskog uzrasta.                                                                            Naša škola izabrana je u drugom krugu akcije KODigranje programa „Bitka za znanje”.                                   Obuku stručnog usavršavanja za korišćenje mBot robota kao nastavnog sredstva, koja je održana u OŠ „Nada Purić” u Valjevu, pohađala je nastavnica matematike i računarstva Marija Vujičić, gde joj je po završetku obuke uručena donacija od 5 mBot robota.

                                                                                                 

 

April 2017.

 

5. 4. 2017.

U školi održan omočasovni seminar o interaktivnoj nastavi  Do funkcionalnog znanja primenom metoda i tehnika u interaktivnoj nastavi kojem je prisustvovalo 20 nastavnika.

 

 

 

10. 4. 2017.

Izašao 5 broj školskog lista „Veliki odmor”.

 

14. 4. 2017.

Proslavljen Dan škole svečanim programom u Velikoj sali Narodne biblioteke Osečina, a druženje kolektiva škole i naših gostiju nastavljeno je u prostorijama škole

 

 

 

 

18. 4. 2017. – 19. 4. 2017.                                                                                                                                     Realizovana dvodnevna ekskurzija na relaciji Osečina – Subotica – Bečej – Idvor – Osečina za učenike VII razreda.

19. 4. 2017.                                                                                                                                                               Održana IV sednica Nastavničkog veća sa dnevnim redom:                                                                                                        1. Utvrđivanje realizacije nastavnog plana i programa na kraju III tromesečja                                                        2. Utvrđivanje uspeha učenika svih razreda na kraju III tromesečja                                                                         3. Utvrđivanje vladanja učenika na kraju III tromesečja                                                                                               4. Izbor direktora škole                                                                                                                                                   5. Pitanja i predlozi                                                                                                                                                        Za direktora škole ponovo je izabran Zoran Petrović, profesor fizičkog vaspitanja, sa 67 glasova za, 2 glasa protiv i 2 uzdržana.

20. 4. 2017.

Po drugi put članovi Literarne sekcije „Razigrano pero” pod rukovodstvom prof. Lidije Marić Jovanović, na poziv Niškog kreativnog studija i Elektronskog časopisa za promovisanje dečjeg stvaralaštva Tabla, učestvuje u radu Dečjeg žirija literarnog konkursu Tabla Fest 17. Članovi sekcije, učenici 5. i 8. razreda, ocenjivali su i rangirali pesme učenika iz cele Srbije koje su pristigle na konkurs.

 

21 i 22. 4. 2017.

Realizovana dvodnevna nastavnička ekskurzija na relaciji Višegrad – Trebinje – Nikšić.

 

 

26. 4. 2017. – 3. 5. 2017.

Realizovana rekreativna nastava u Mitrovcu na Tari za učenike II, III i IV razreda.

 

Maj 2017.

 

8. 5. 2017.

Literarna sekcija „Razigrano pero” OŠ „Braća Nedić” i Narodna biblioteka Osečina raspisali su:

  •  V literarni konkurs „Pesniku u čast” ove godine posvećen 95-godišnjici rođenja pesnika Duška Radovića sa temom „Moja mašta može svašta”
  • III likovni konkurs „Piscima u čast” ove godine posvećen petorici pisaca čije smo jubileje proslavljali tokom ove školske godine: Dušku Radoviću, Milovanu Glišiću, Đuri Jakšiću, Vladislavu Petkoviću Disu i Ivi Andriću

 

 

23. 05. 2017.

Realizovana jednodnevna ekskurzija na relaciji Osečina – Vrnjačka banja – Kragujevac – Šumarice – Osečina za učenike V i VI razreda.

 

29. 05. 2017.

Pisac Ognjen Pudar poklonio školi 50 primeraka svojih romana, Školskoj biblioteci i nastavnicima i učenicima koji su ostvarili zapažene rezultate na republičkim takmičenjima iz srpskog jezika i književnosti. Knjige Ognjena Pudara dobili su: članovi Literarne sekcije „Razigrano pero”, članovi Lingvističke sekcije, učenici prof. Lidije Marić Jovanović i Mirjane Vujičić koji su učestvovali na republičkim takmičenjima iz srpskog jezika i iz književnosti.

 

31. 5. 2017.                                                                                                                                                                Održana V sednica Nastavničkog veća sa dnevnim redom:                                                                                                        1. Analiza realizacije nastavnog plana i programa i svih ostalih vidova rada sa učenicima 8. razreda na kraju II polugodišta                                                                                                                                         2. Analiza uspeha učenika 8. razreda na kraju II polugodišta                                                                                                                                         3. Analiza vladanja učenika 8. razreda na kraju II polugodišta                                                                                       4. Izbor đaka generacije                                                                                                                                         5. Pitanja i predlozi                                                                                                                                                  *Pošto nije izabran Đak generacije (zbog nedovoljnog broja glasova za jednog kandidata), formirana je Komisija za izbor Đaka generacije koju čine: učitelj Ivan Andrić, veroučitelj Milovan Stevanović, član Saveta roditelja Miloš Jovanović, pedagog Ruža Tomić i direktor škole Zoran Petrović.

 

 

Jun 2017.

 

5. 6. 2017. Pesniku u čast

Program završne svečanosti multimedijalnog projekta Pesniku u čast

  • Uvodna reči direktorke Narodne biblioteke Osečina Ane Ivanović i rukovodioca

        Literarne sekcije „Razigrano pero” Lidije Marić Jovanović

  • Član  Školice glume Lazar Vasiljević kazuje pesmu Branka Stevanovića Bio jednom jedan Dušan
  • Prezentacija o životu i stvaralaštvu Dušana Radovića (povodom 95 godina od rođenja)
  • Članice Školice glume Sanja Nikolić i Tijana Vasićizvode komad Dušana Radovića Čija je šolja
  • Dodela nagrada pobednicima opštinskog likovnog konkursa „Portret najdražeg pisca”
  • Članovi Školice glume  Sanja Nikolić, Irena Berčeg, Anđela Gačić, Verica Radovanović i Tijana Vasić izvode koloplet aorizama Dušana Radovića
  • Dodela nagrada pobednicima opštinskog literarnog konkursa „Pesniku u čast”
  • Čitanje nagrađenih radova
  • Otvaranje izložbe radova (portreti, crteži rađeni različitim likovnim tehnikama inspirisani likovima i delima…)
  • Koktel za dobitnike nagrada i goste

 

 

 

 

 

 

7. 6. 2017.                                                                                                                                                                   Održana VI sednica Nastavničkog veća sa dnevnim redom:                                                                                                       

1. Izbor Đaka generacije                                                                                                                                                2. Pitanja i predlozi

Komisija za izbor đaka generacije, nakon analize rezultata tri kandidata: Danijele Simić, Kristine Stevanović i Filipa Drajića, sačinila je bodovnu listu na osnovu koje je Nastavničkom veću za đaka generacije predložen učenik Filip Drajić, koji je nakon glasanja Nastavničkog veća proglašen za Đaka generacije školske 2016/2017. godine i to sa 34 glasa za, 5 glasova protiv i 3 uzdržana.

 

 

 

11. 6. 2017.

Realizovana jednodnevna nagradna ekskurzija za 13 učenika viših razreda koji su postigli najbolje rezultate u nastavi i na takmičenjima u toku školske 2016/2017. godine na relaciji Osečina – Loznica – Tršić – Tronoša – Sunčana reka – Banja Koviljača – Osečina.

 

14. 6. 2017.

Učenici polagali Završni ispit na kraju osnovnog obrazovanja i vaspitanja – Test iz srpskog jezika

 

15. 6. 2017.

Učenici polagali Završni ispit na kraju osnovnog obrazovanja i vaspitanja – Test iz matematika

 

16. 6. 2017.

Učenici polagali Završni ispit na kraju osnovnog obrazovanja i vaspitanja  –  Kombinovani test iz prirodnih i društvenih nauka

 

22. 6. 2017.

Održana VII sednica Nastavničkog veća sa dnevnim redom:                                                                                                        

1. Utvrđivanje realizacije nastavnog plana i programa na kraju II polugodišta

2. Utvrđivanje uspeha učenika svih razreda na kraju II polugodišta

3. Utvrđivanje vladanja učenika svih razreda na kraju II polugodišta

4. Pitanja i predlozi

 

30. 6. 2017.                                                                                                                                                                 Održana VIII sednica Nastavničkog veća sa dnevnim redom:                                                                                     1. Poslovi u narednom periodu                                                                                                                                        2. Razno

 

30. 6. 2017.                                                                                                                                                                 

Održana maturska proslava učenika VIII razreda u prostorijama škole. Program proslave završetka osnovne škole započet je u 19. 00 časova Svečanim defileom maturanata na varoškom trgu.

 

Jul 2017.

 

Letnji raspust

 

Avgust 2017.

 

14. 8. 2017.                                                                                                                                                                   Održana IX sednica Nastavničkog veća sa dnevnim redom:                                                                                                       

1. Pripreme za početak naredne školske godine 2017/2018.

2. Razno

 

21. 8. 2017.                                                                                                                                                                   Održana X sednica Nastavničkog veća sa dnevnim redom:                                                                                                        

1. Planovi i programi rada nastavnika i vannastavnih aktivnosti za školsku 2017/2018. godinu

2. Podela časova na nastavnike po predmetima

3. Razno

 

28. 8. 2017.

Održana XI sednica Nastavničkog veća sa dnevnim redom:                                                                                          1.  Usvajanje Izveštaja o radu škole za školsku 2016/2017. godinu                                                                                                                                                                                         2. Usvajanje Plana rada škole za školsku 2017/2018. godinu                                                                                            3. Razno

 

 

Pobednici opštinskih  takmičenja

Ime i prezime učenika   Takmičenje Plasman Nastavnik-mentor
Filip Vasić Aleksandra Ivanović 

VIII1

Opštinsko takmičenje iz književnosti

1. mesto

Mirjana Vujičić

 

Jelena Đorđević  Ognjen Jovanović  Đorđe Spasojević  Ognjen Bradonjić  Aleksandar Đurđević 

VIII2

Opštinsko takmičenje iz književnosti

1. mesto

Mirjana Vujičić

 

Katarina Malešević  Marijana Petrović  Veljko Aleksić 

VII3

Opštinsko takmičenje iz književnosti

1. mesto

Mirjana Vujičić

 

Lazar Gladović 

VIII2

Opštinsko takmičenje iz književnosti

2. mesto

Mirjana Vujičić

 

Tijana Gavrilović          Kristina Stevanović

VIII1

Opštinsko takmičenje iz srpskog jezika

3. mesto

 

Mirjana Vujičić

 

Nikola Gladović

VII4

Opštinsko takmičenje iz srpskog jezika

3. mesto

Milica Novaković
Đorđe Tešanović               

VI1

Opštinsko takmičenje iz srpskog jezika

3. mesto

Dragica Puljezević
Sanja Nikolić                     Anđela Janković

VI2

Opštinsko takmičenje iz srpskog jezika

3. mesto

Dragica Puljezević
Tamara Dragutinović

V2

Opštinsko takmičenje iz srpskog jezika

3. mesto

Milica Novaković
Dušan Veselinović

VIII4

Opštinsko takmičenje iz engleskog jezika

 

 

Dejan Aleksić
Tijana Gavrilović

VIII1

Opštinsko takmičenje iz francuskog jezika

3. mesto

Vesna Krunić

 

Jelena Đorđević

VIII2

Opštinsko takmičenje iz matematike

1. mesto

Sanja Radojičić
Valentina Josipović

 

VII4

Opštinsko takmičenje iz matematike

1. mesto

Marija Vujičić

 

Anđela Janković

VI2

Opštinsko takmičenje iz matematike

1. mesto

Marko Mirković

 

Ana Jovanović 

VIII3

Opštinsko takmičenje iz matematike

2. mesto

Marija Vujičić

 

Luka Lukić

V2

Opštinsko takmičenje iz matematike

2. mesto

Marija Vujičić
Sanja Nikolić

VI1

Opštinsko takmičenje iz fizike

1. mesto

Sanja Radojičić
Đorđe Tešanović

VI1

Opštinsko takmičenje iz fizike

2. mesto

Sanja Radojičić
Ana Sekulić

VI1

Opštinsko takmičenje iz fizike

3. mesto

Sanja Radojičić
Sanja Nikolić

VI1

Opštinsko takmičenje iz biologije

1. mesto

Jelena Gladović

 

Đorđe Tešanović

VI1

Opštinsko takmičenje iz biologije

1. mesto

Jelena Gladović

 

Aleksandar Pavlović

V2

Opštinsko takmičenje iz biologije

1. mesto

Jelena Gladović

 

Luka Lukić

V2

Opštinsko takmičenje iz biologije

1. mesto

Jelena Gladović

 

Danijela Simić

VIII1

Opštinsko takmičenje iz biologije

3. mesto

Jelena Gladović

 

Filip Drajić

VIII2

Opštinsko takmičenje iz biologije

3. mesto

Jelena Gladović

 

Nikola Marković 

VIII3

Opštinsko takmičenje iz biologije

3. mesto

Jelena Gladović

 

Ognjen Božić

VI2

Opštinsko takmičenje iz biologije

3. mesto

Jelena Gladović

 

Veljko Aleksić

VII3

Opštinsko takmičenje iz biologije

3. mesto

Jasmina  Damnjanović

 

Selena Veselinović

VII4

Opštinsko takmičenje iz biologije

3. mesto

Jasmina  Damnjanović

 

Nikola Gladović

VII4

Opštinsko takmičenje iz biologije

3. mesto

Jasmina  Damnjanović

 

Danijela Simić

VIII1

Opštinsko takmičenje iz hemije

3. mesto

Slavica Gladović
Kristina Stevanović

VIII1

Opštinsko takmičenje iz hemije

3. mesto

Slavica Gladović
Veljko Aleksić

VII3

Opštinsko takmičenje iz hemije

3. mesto

Slavica Gladović
Katarina Malešević

VII3

Opštinsko takmičenje iz hemije

3. mesto

Slavica Gladović
Filip Drajić

VIII2

Opštinsko takmičenje iz geografije

1. mesto

Danijela Savković

 

Katarina Malešević

VII3

Opštinsko takmičenje iz geografije

2. mesto

Branka Urošević
Veljko Aleksić

VII3

Opštinsko takmičenje iz geografije

2. mesto

Branka Urošević
Nemanja Jović

VII3

Opštinsko takmičenje iz geografije

2. mesto

Branka Urošević
Sanja Lazarević 

VIII4

Opštinsko takmičenje iz geografije

3. mesto

Slavica Burmazović

 

 

 

 

 

 

 

Pobednici okružnih takmičenja

Ime i prezime učenika   Takmičenje Plasman Nastavnik-mentor
Filip Drajić

 

VIII2

Okružno takmičenje iz književnosti

2. mesto

Mirjana Vujičić
Okružno takmičenje iz biologije

 

Jelena Gladović
Katarina Malešević

VII3

Okružno takmičenje iz književnosti

2. mesto

Mirjana Vujičić
Danijela Simić

VIII1

Okružno takmičenje iz književnosti

3. mesto

Mirjana Vujičić
Dušan Veselinović

VIII4

Okružno takmičenje iz engleskog jezika

 

Dejan Aleksić

 

 

 

Učesnici republičkih takmičenja

Ime i prezime učenika Takmičenje Plasman Nastavnik-mentor
Katarina Malešević Republičko takmičenje iz književnosti – Književna olimpijada

(5. mesto)

Mirjana Vujičić
Kristina Stevanović Republičko takmičenje iz srpskog jezika i jezičke kulture

/

Mirjana Vujičić
Dušan Veselinović Republičko takmičenje iz engleskog jezika

/

Dejan Aleksić
Filip Drajić Republičko takmičenje iz biologije

/

Jelena Gladović

 

 

 

 

Nagrade nastavnika

 

Ime sekcije Takmičenje Plasman Rukovodilac sekcije
Literarna sekcija „Razigrano pero” Republičko takmičenje literarnih sekcija i družina osnovnih i srednjih škola Srbije 1. nagrada

 

Nagrada „Prof. dr Slobodan

Ž. Marković”

Lidija Marić Jovanović                     

 

1. nagrada – Nagrada „Prof. dr Slobodan

Ž. Marković” za stručno vođenje sekcije

Lingvistička sekcija Republičko takmičenje lingvističkih sekcija osnovnih i srednjih škola Srbije 1. nagrada Dragica Puljezević

 

1. nagrada za stručno vođenje sekcije

Literarna sekcija „Razigrano pero” „Dani dečje poezije i proze”, Draginac 2016 Pohvala                                 za posebne rezultate u negovanju Lidija Marić Jovanović

 

Grupne i pojedinačne pohvale i nagrade

 

Literarna sekcija Razigrano pero

 

Ime i prezime učenika

razred

nagrada

literarni konkurs

organizator literarnog konkursa

nivo takmičenja

Literarna sekcija „Razigrano pero” Braća Nedić” Osečina

V

VI

VII

VIII

Pohvala                 za učešće na manifestaciji „Dani dečje poezije i proze”, Draginac 2016.

Dani dečje poezije i proze”, Draginac 2016.

OŠ „14 oktobar”

Draginac,               Grad Loznica, Centar za kulturu „Vuk Karadžić” Loznica

republički

nivo

Tijana Andrić  

V

2. nagrada

Opštinski literarni konkurs                 „Moja škola”

Narodna biblioteka Osečina i               OŠ „Vojvoda Mišić”

opštinski

nivo

Nikola Pavić

V

3. nagrada

Opštinski literarni konkurs               „Moja škola”

Narodna biblioteka Osečina i               OŠ „Vojvoda Mišić”

opštinski

nivo

Bosiljka Lukić

VIII

1. nagrada

Najaktivniji član Narodne biblioteke Osečina za 2016.

Narodna biblioteka Osečina

opštinski

nivo

Aleksandra Ivanović

VIII

1. nagrada

Najaktivniji član Narodne biblioteke Osečina za 2016.

Narodna biblioteka Osečina

opštinski

nivo

Literarna sekcija „Razigrano pero” Braća Nedić Osečina

V

VI

VII

VIII

1. nagrada

 

Nagrada   „Prof. dr Slobodan

Ž. Marković”

 

Republičko takmičenje literarnih sekcija i družina osnovnih i srednjih škola Srbije

Društvo za srpski jezik i književnost Srbije, Ministarstvo prosvete, nauke i tehnološkog rasvoja Republike Srbije, Zadužbina Desanke Maksimović

republički

nivo

 

Milica Tešanović

(ukupni pobednik festivala u kategoriji za osnovceSvici ljubavnog pjesništv)

VIII2

Književna nagrada „Svici ljubavi” – pjesma nad pjesmama

 

XVI međunarodni konkurs ljubavne poezije „Pjesma nad pjesmama”          u kategoriji Svici ljubavnog pjesništva

Klub umjetničkih duša, Mrkonjić Grad

međunarodni nivo

Ana Milosavljević

VIII1

Nagrada „Najljepša ljubavna pjesma”

XVI međunarodni konkurs ljubavne poezije „Pjesma nad pjesmama”          u kategoriji Svici ljubavnog pjesništva

Klub umjetničkih duša, Mrkonjić Grad

međunarodni nivo

Jelena Đorđević

VIII2

Nagrada „Najljepša ljubavna pjesma”

XVI međunarodni konkurs ljubavne poezije „Pjesma nad pjesmama”                     u kategoriji Svici ljubavnog pjesništva

Klub umjetničkih duša, Mrkonjić Grad

međunarodni nivo

Bosiljka Lukić

VIII2

Nagrada „Najemotivnija ljubavna pjesma”

XVI međunarodni konkurs ljubavne poezije „Pjesma nad pjesmama”

Klub umjetničkih duša, Mrkonjić Grad

međunarodni nivo

Danijel Berček

Nagrada „Najemotivnija ljubavna pjesma”

XVI međunarodni konkurs ljubavne poezije „Pjesma nad pjesmama”

Klub umjetničkih duša, Mrkonjić Grad

međunarodni nivo

Željana Jeftić

Nagrada „Najemotivnija ljubavna pjesma”

XVI međunarodni konkurs ljubavne poezije „Pjesma nad pjesmama”

Klub umjetničkih duša, Mrkonjić Grad

međunarodni nivo

Kristina Mirić

VIII2

Nagrada „Najemotivnija ljubavna pjesma”

XVI međunarodni konkurs ljubavne poezije „Pjesma nad pjesmama”

Klub umjetničkih duša, Mrkonjić Grad

međunarodni nivo

Danijela Ranković

VI4

Nagrada „Najemotivnija ljubavna pjesma”

XVI međunarodni konkurs ljubavne poezije „Pjesma nad pjesmama”

Klub umjetničkih duša, Mrkonjić Grad

međunarodni nivo

Selena Veselinović

VII4

Nagrada „Najemotivnija ljubavna pjesma”

XVI međunarodni konkurs ljubavne poezije „Pjesma nad pjesmama”

  u kategoriji Svici ljubavnog pjesništva

Klub umjetničkih duša, Mrkonjić Grad

međunarodni nivo

Vuk Srećković

VIII3

Nagrada „Najemotivnija ljubavna pjesma”

XVI međunarodni konkurs ljubavne poezije „Pjesma nad pjesmama”          u kategoriji Svici ljubavnog pjesništva

Klub umjetničkih duša, Mrkonjić Grad

međunarodni nivo

Literarna sekcija „Razigrano pero” Braća Nedić” Osečina

V

VI

VII

VIII

Pohvala

Literarno-         -likovni konkurs  „Glasam za knjigu”

Dečje odeljenje „Čika Jova Zmaj” Biblioteka grada Beograda

republički

nivo

Aleksandar Đurđević

VIII2

Pohvala

Literarni konkurs                 „Moj smešni svet”

Dečji kulturni centar Beograd

međunarodni nivo

Selena Veselinović

VII4

Pohvala

Tabla Fest 17.

Niški kreativni studio i Internet časopis za podsticanje dečjeg stvaralaštva „Tabla”

republički

nivo

Nikola Pavić

V1

Pohvala za pesmu  „Prolećni dan”

IV festival

„Prolećne rime, note i slike”

OŠ „Ćele kula”, Niš

međunarodni nivo

 

Objavljeni literarni radovi učenika                                              (44 objavljene pesme)

 

Ime i prezime učenika

objavljeni rad

objavljeno u

Danijela Simić

„Mama”

„Sto mladih talenata Kolubarskog okruga 2016. – Poezija”,                                                   KIC Srpska kuća, Požarevac, 2016, str. 55

 

Katarina Pavlović

„Stara i nova”

Đorđe Đokić

„Ognjište u iskri sećanja”

Janko Stanišić

Drugarici”

Marko Marković

„Uspomene”

Petar Gaćarić

„Ljubičica”

Filip Drajić

„Koš za još”

Bojan Lukić

„Prvi septembar”

Ana Jovanović

„Ognjište”

Đorđe Spasojević

„Pesma o cveću”

Radomir Jovanović

„Moj deda”

Katarina Milutinović

„Prvi sneg”

Jovan Ikonić

„Na krilima zmaja”

Jelena Đorđević

„Čudo”

Vuk Srećković

„Moja kuca”

Kristina Mirić

„Koš za još”

Kristina Radulović

„Kad sam bila mala”

Klaudija Đorđević

„Boje”

Aleksandar Đurđević

„Proleće”

Milica Tešanović

„Ti si…”

Zbornik „Nostalgija ljubavi”,                       Klub umjetničkih duša, Mrkonjić Grad, februar 2017.

 

Ana Milosavljević

„Školska ljubav”

Jelena Đorđević

„San”

Bosiljka Lukić

„Ljubav”

Danijel Berček

„Mojoj majci”

Željana Jeftić

„Mati”

Kristina Mirić

„Srećna sam”

Danijela Ranković

„Moja simpatija”

Selena Veselinović

„Moja majka”

Vuk Srećković

„Moja kuca”

Selena Veselinović

„Upoznala sam divno stvorenje”

 

Zbornik radova „Tabla fest 17”,                      Niški kreativni studio, Niš, 2017, str. 58

Aleksandar Đurđević

„Kad se tikva pokondiri”

Internet časopis za podsticanje dečjeg stvaralaštva „Tabla”

www.tabla.org.rs

 

Jelena Đorđević

„Pop Ćira i pop Spira”

„Fema”

Ana Jovanović

„Frau Gabrijela”

Milica Tumbas

„Fema ”

Ana Milosavljević

„Jazavac pred sudom”

Nikola Pavić

„Prolećni dan”

„Moja škola”

Danijel Berček

„Mojoj majci”

Željana Jeftić

„Mati”

Selena Veselinović

„San”

Andrej Karajović

„Mašta može svašta”

Tijana Andrić

„Mašta može svašta”

Dijana Živković

„Osečina”

 

Br. 3545 od 16. 3. 2017.  i br. 3557 od 8. 6. 2017.

23. 3. 2017. br. 2721 (9), godina LXXII

    

Reportaža o LS „Razigrano pero” u Magazinu „Tabla”