TURNIR PIONIRA „OSEČANSKI POBEDNIK” Trijumf Partizanovih nada

januar 19, 2015 u rubrici vesti autor Dejan Aleksić

Mladi košarkaši beogradskog Partizana pobednici su drugog međunarodnog nadmetanja košarkaških pionira „Osečanski pobednik”, održanog od 15. do 17. januara.  U finalnoj  utakmici crno-beli su nadigrali vršnjake iz  kragujevačke Foke. U ubedljivom trujumfu od 81:57 i punom revanšu za poraz u finalu prošlogodišnjeg turnira u Osečini najveći doprinos dali su Mario Nakić (29 koševa), kapiten Dušan Tanasković i Dejan Petrušev (po 17), kao i Branislav Sužnjev (8),  dok su kod Kragujevčana najzapaženiji bili kapiten Nikša Zindović (17) i Nenad Popadić (10).

Na trodnevnom spektaklu u hali Sportskog centra, u kojoj je na svih devet utakmica zabeležena odlična poseta,  treće mesto osvojio je slovenački Branik iz Maribora, koji je savladao valjevskog Metalca sa 69:45. Najistaknutiji pojedinci u ovom meču bili su Zoran Gavrić kod Mariborčana i Filip Pavlović u timu iz Valjeva (sa po 20 pogodaka).

Domaći tim, čije boje brane mahom učenici sedmog i osmog razreda Osnovne škole „Braća Nedić”, zauzeo je peto mesto.  Osečina je u najdramatičnijoj utakmici na turnira za nijansu bila bolja od crnogorskog Kotora i trijumfovala sa minimalnih 73:71. Na putu do prve pobede na dva turnira najveći učinak imali su Pavle Kuzmanović (29 koševa) i Strahinja Jovanović (11), a kod gostiju zapažen je bio Matija Branković (21 poen).

Treneri svih učesnika: Bogoljub – Boci Đurić (Foka), Vojislav Kecojević (Metalac), Marko Stanković (Partizan), Rajko Krščić (Branik), Nikola Begović (Kotor) i Vladimir Radivojević (Osečina) jednoglasno su odlučili da pehar za MVP igrača turnira pripadne darovitom Mariu Nakiću iz Partizana, sinu nekadašnjeg asa Ive Nakića. Igrač domaće ekipe Pavle Kuzmanović prigrlio je dva pehara: jedan kao najbolji strelac turnira (69 koševa na tri utakmice), a drugi kao najuspešniji „trojkaš”.

Publika je sva tri dana imala priliku da  uživa u borbenosti i zavidnom košarkaškom umeću mladih igrača, koji na ovaj način stiču značajna iskustva za svoj dalji košarkaški razvoj. Javnu pohvalu od učesnika, gledalaca i organizatora zaslužili su i svih pet sudija: Đorđe Pantić, Dušan Stanić, Dušan Milovanović, Dejan Mizdrak (svi iz Valjeva) i Nenad Perić (Šabac), koji su odlično obavili svoj deo posla.

Košarkaški klub Osečina, lokalna samouprava i brojni sponzori, takođe, zaslužuju sve komplimente za izuzeno uspešnu organizaciju, dostojnu daleko većih i afirmisanijih sportskih kolektiva i centara.

-Bez obzira što smo u jakoj konkurenciji ostali na samom začelju iz Osečine nosimo vrlo lepe uspomene i dragoceno iskustvo. Domaćinima čestitamo na uspešnoj organizaciji, a košarkašima i njihovim roditeljima na izuzetnom gostoprimstvu koje su ukazali članovima našeg tima tokom osmodnevnog boravka u vašem mestu – rekao je Momo Knežević, vođa ekspedicije iz Kotora.

On je dodao da će se i na narednom letnjem raspustu, kao što je to bio slučaj u 2014. Godini, Kotorani potruditi da ravnom merom ugoste ekipu Osečine u uzvratoj poseti, koje već prelaze u tradiciju.

-Naši domaćini su pokazali da i male sredine mogu da urade velike stvari kao što je ovaj turnir. Srećni smo što smo imali priliku da igramo protiv nada tako velikih klubova kao što su Partizan i Metalac, a najviše što smo tokom petodnevnog boravka upoznali naše divne domaćine koje smo pozvali da uskoro kod nas gostuju – kaže Rajko Krščić, trener Mariborčana, ističući zadovoljstvo i smeštajem u školskom internetu.

Sa njima su u interenatu bili i košarkaši Partizana, čiji mladi trener Marko Stanković kaže:

-Drugo učešće na turniru u Osečini ostaće nam u najlepšem sećanju. Pobedili smo odličnu Foku i vratili im sa kamatom „milo za drago” za poraz u finalu prvog „Osečanskog pobednika”. Hvala organizatorima i domaćinima na izuzetnoj organizaciji i nezaboravnom gostoprimstvu.

Bez obzira na poraz njegove ekipe u odlučujućem meču lepe utiske poneo je Bogoljub – Boci Đurić, trener Kragujevčana:

-Svaka čast Partizanu i mojim kolegama Stankoviću i Dragićeviću, čija je ekipa strahovito napredovala za ovih godinu dana. Svaka čast i domaćinima što su ne samo zadržali visok nivo turnira nego ga i unapredili. Dolazimo kad god budemo dobili poziv, a u međuvremenu se nadamo da će i Osečina biti naš gost makar tokom jednog produženog vikenda.

Lepe reči i od trenera Metalca Vojislava Kecojevića:

-Čestitam Osečini na još jednom uspešnom turniru. Što se Metalca tiče uvek ćemo podržati ovako nešto i dati sve od sebe da ovakva susretanja košarkaških nada prerastu u tradiciju.

Zahvaljujući se gostima što su se odazvali pozivu za učešće na turniru i svojim igrama i ponašanjem doprineli da ova manifestacija ispuni sva očekivanja, kao brojnim komlimentima upućenim domaćinima, trener Osečine Vladimir Radivojević kratko je dodao:

-Drago mi je što su gosti zadovoljni, što je brojna publika tri dana imala šta da gleda i vidi, a košarkaši mog tima da steknu dragocena iskustva i poznanstva za budućnost.10.Osvajači medalja 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. Osečina - Foka 9.Osečina-Foka