Успешан почетак нове школске године за „Разиграно перо”

septembar 10, 2016 u rubrici вести autor Дејан Алексић

Као и претходних година,  Литерарна секција „Разиграно перо”  успешно је започела свој рад у новој школској години.

Члан литерарне секције Никола Стефановић, ученик VIII2 разреда,  похваљен је и награђен на  III  републичком фестивалу „Пролећне риме, ноте и слике” за песму „Моје село”.
Литерарна секција „Разиграно перо”  похваљена је на републичком литерарном конкурсу „Дани дечје поезије и прозе”  – Драгинац 2016.  На истом конкурсу похваљена је и проф. Лидија Марић Јовановић, руководилац Литерарна секција „Разиграно перо” , за посебне резултате у неговању литерарних талената.
Руководиоцу  Литерарне секције „Разиграно перо”  Лидији Марић Јовановић додељена је захвалница за свеукупан допринос очувању основне идеје часописа „Табла”  у развоју дечјег стваралаштва и активној сарадњи са редакцијом „Табле”.

НИКОЛА СТЕФАНОВИЋ VIII2

МОЈЕ СЕЛО
Ја сам сељак не стидим се рећи
у свом селу уживам у срећи
мало учим, мало радим, још више се трудим
уз цвркуте птица, ујутру се будим.

У мом селу најлепше је у месецу мају
кад биљке започну знаке живота да дају,
кад свако дрво у шуми олиста
моја Драгијевица сва заблиста.

Јутарње сунце новом дану светлост даје
јавља се кокошка, снела је јаје.
За школу ме мајка спрема, отац пара за ужину даје
ал’ доручак је главни, једем свеже кокошкино јаје.

PTDC0298 PTDC0307 PTDC0309 PTDC0312